Policia në Rusi është vënë në kërkim të një personi pasi vrau të dashurën dhe më pas i nisi një video autoriteteve ku pranonte krimin.

Akshin Guseinov, 32 vjeç, vrau Viktoria Makarova, 26 vjeçe në banjo. Më pas e çoi në shtëpinë e familjes së saj ku torturoi dhe vrau vëllain e vogël të së resë, Dmitry, 9 vjeç.

Guseinov pranonte në një video që ishte autori i ngjarjes së rëndë. Sipas tij, e dashura po e tradhtonte me një person tjetër i quajtur Yuri.

Në fakt, siç përmendin mediat, as ky i fundit nuk e kishte idenë se Makarova ishte në lidhje me 32-vjeçarin.

Pas kësaj, vrasësi, i cili ka disa biznese në fushën e ndërtimit dhe turizmit shkoi në brigjet e Detit të Zi dhe u zhduk. Policia ka nisur hetimet dhe po punon për kapjen e autorit të kësaj ngjarjeje të rëndë.

Sipas hetimeve, e reja vdiq si pasojë e plagëve në kokë. Ajo u gjet brenda në banjo. Vëllai i saj u torturua dhe më pas u vra.

“Dua ta them që në fillim, jam i çmendur”, thotë në video i riu.

Ai pranoi që kreu vrasjen pasi kishte mësuar se më 3 Dhjetor e dashura e kishte tradhtuar.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb