Në Ditën e dytë të Krishtlindjes, mjeshtri Flamur R. (44) qëllon dy djemtë e tij (13/11) dhe gruan e tij Advije R. (38). Më pas ai qëllon veten.

Dhe nga kjo tragjedi ka mbijetuar vetëm nëna, e plagosur rëndë në spital.

Por pse Flamur R. ua mori jetën me gjakftohtësi dy djemve të tij?

Sipas mediumit gjerman Bild.de, tashmë dihet se në familjen shqiptare ka pasur shpesh debate.

Flamur R. mësohet se ka qenë gjaknxehtë sipas fqinjëve. Mësohet se në të kaluarën ai ka kërcënuar edhe të afërmit, të cilët e kanë denoncuar në polici.

Sipas zyrës së mirëqenies për të rinjtë, djemtë e tij gjithashtu duhet të kishin thirrur policinë në mars të vitit 2020 në një debat të ashpër mes prindërve të tyre.

Sabine Schmidt nga kjo zyrë ka thënë: “Si rezultat, më 24 mars 2020 morëm një raport nga policia për dhunën në familje në familje”.

Pastaj autoriteti në fjalë thuhet se u përpoq të fliste me familjen.

Schmidt tregon: “Kur marrim një mesazh të tillë, ne flasim me të gjithë të përfshirët. Prindërit ishin shumë të kuptueshëm. Nuk kishim asnjë dëshmi se prindërit kishin probleme psikologjike. Ne gjithashtu nuk gjetëm asnjë tregues për ndonjë rrezik për mirëqenien e fëmijës”.

Në pjesën e fundit, Bild.de shkruan se përshkallëzimi në shtëpinë në Glinde, afër Hamburgut – me sa duket nuk ishte i parashikueshëm.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb