Një krim brutal ka ndodhur mëngjesin e së shtunës në zonën e Pireut. Sipas informacioneve të “Zouglas”, një 25-vjeçar me origjinë shqiptare ka shkuar në Komisariatin që ndodhet pranë Teatrit Bashkiak dhe i ka thënë policisë se ka vrarë partneren e tij 19-vjeçare, gjithashtu me origjinë shqiptare.

Plagosja fatale duket se është shkaktuar nga një goditje me armë zjarri në kokë 19-vjeçarit. Sipas informacioneve, çifti është përleshur edhe më parë, ndërsa burri dyshohet se ka qenë xheloz për të renë. Gjithashtu, sipas të njëjtave informacione, aktori kishte përdorur drogë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Sipas asaj që ka pretenduar autori, kur 19-vjeçari ka shkuar pas punës në shtëpinë e tij në rrugën Vamva 18 në Pire, ka pasur sërish një debat të ashpër me vajzën për arsye xhelozie. Ajo punonte në një lokal në Kallithea dhe ai në një lokal nate në Pire dhe tensionet në marrëdhëniet e tyre ishin të shpeshta, sipas burimeve policore.

Policia ka shkuar me shpejtësi në shtëpinë e çiftit që ndodhet në rrugën Vamva dhe ka gjetur gruan fatkeqe të shtrirë të vdekur në një pellg gjaku. Sulmuesi është dorëzuar, por arma nuk është gjetur deri më tani.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb