GREQI

Babis Anagnostopoulos do të kërkojë sot falje për vrasjen e bashkëshortes së tij, Caroline Crouch.

Në seancën gjyqësore pritet të ketë një maratonë të faljes së 32-vjeçarit pasi ai do të japë shpjegime për disa çështje,çfarë i parapriu vrasjes, si shkoi deri aty si dhe për gënjeshtrat që thurri për 37 ditë.

Ndërkohë njëkohësisht Prokuroria do të caktojë kujdestarinë e përkohshme për vajzën e çiftit ndërkohë që të dyja familjet, si e Babis dhe e Caroline janë të interesuara.
Avokati i 32-vjeçarit ka thënë se falja u vonua për shkak të studiuar të dhënat e reja që hyjnë në dosje, por ai paralajmëron se ka për të qenë një falje e gjatë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb