Romelu Lukaku ia ka dedikuar shokut të tij tek Interit, Kristian Eriksenit golin ndaj Rusisë.

Sulmuesi shënoi golin e parë për Belgjikën në minutën e 10-të ndërkohë që Eriksen kishte pësuar më parë një atak kardiak në sfidën Danimarkë-Finlandë.

Duke festuar, 28-vjeçari shkoi tek kamera në anësore duke iu drejtuar me fjalët ”Kris, jam me ty, të dua”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb