HUNGARIA

Hungaria ka hequr pas më pak se 3 muajsh gjendjen e jashtëzakonshme. Si shumë shtete të tjera edhe Hungaria e vendosi këtë masë por masë por kryeministri Viktor Orban u kritikua drejtpërdrejt nga ndërkombëtarët.

Kritikat më të forta u bënë nga BE, dhe nga Donald Tusk për Orban që u akuzua se po bëhej një ‘diktator’ dhe po krijonte një shtet të dëmshëm në Hungari.

Tashmë Hungaria nuk ka më gjendje të jashtëzakonshme ndërkohë deri tani ka 4 mijë të infektuar dhe 540 viktima.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb