Situata e karburantit në Mbretërinë e Bashkuar ka filluar të përmirësohet, tha kryeministri Boris Johnson. Mbrëmjen e sotme ai u bëri thirrje shoferëve të mbushin makinat e tyre në “mënyrën normale”.

Ai tha se situata në fushën e përparme po stabilizohej dhe njerëzit duhet të jenë të sigurt për të filluar biznesin e tyre.

Laburistët thanë se qeveria e kishte lënë vendin të rrëzohej nga kriza në krizë. Ka pasur thirrje për punonjësit kryesorë, të tillë si personeli i kujdesit shëndetësor dhe social, që të marrin përparësi në pompa pasi disa raportuan se nuk ishin në gjendje të shkonin në punë për shkak të çështjeve të furnizimit.

Ndërkohë, dhjetëra cisterna të Ushtrisë janë në gatishmëri për të ndihmuar me kërkesën e lartë.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb