TIRANË

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani referuar zhvillimeve të fundit në vend, i bën thirrje kryeministrit Edi Rama që t’u hapë rrugë zhvillimit të zgjedhjeve paqësore.

Ai shprehet me ironi se është vetë populli që zgjedhë se kush “vetëvritet” dhe jo shefi i qeverisë.

“Ndale dhunën, o Kryeministër! Hapi rrugë zgjedhjeve paqësore. E vendos populli se kush vetvritet, jo ti!”-shkruan Manjani. Dje dhe  sot  ka patur përlajë fizike  mes mbështetësve të Partisë Demokratike dhe Policisë së Shtetit në disa qytete të vendit.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb