Ish-ministri i Jashtëm, Tritan Shehu, nëpërmjet një statusi në rrjete sociale, është ndalur te kriza e re energjetike, gjë të cilën e paralajmëroi kryeministri Edi Rama.

Ai thotë se problemet në lidhje me çmimet e larta të naftës dhe energjisë, në Shqipëri kanë qenë prezente prej kohësh. Si të vetmen zgjidhje për menaxhimin e kësaj situate, Shehu sheh rrëzimin e qeverisë aktuale.

Postimi i Tritan Shehut:

Rama ben Kasandren per te fshehur deshtimin e tij.
Perseri fajin e ka Bota per varferine e thelle, pa punesine, kolapsin e sistemit te shendetesise, braktisjen e vendit etj ne Shqiperi.

Sepse “kriza” e madhe e ka burimin jashte nesh, ne qenkemi vetem viktima te saj.
Sikur deri me sot kemi qene ne “parajse”.
Kriza globale do na varferoje se nje “fuci” nafte do shkoje ne 100$.

Ne fakt edhe kur ishte 50 $ ne kishim cmimet me te larta te karburanteve ne Bote, te varfer ishim e te varfer do jemi.

Edhe atehere vdiqen mbi 16 mije njerez nga Covid, sot rrezikohemi per me shume, pavaresisht cmimit te naftes.

Pra shkaku i vuajtjeve te shqiptareve nuk eshte cmimi i naftes ne Bote.

Eshte vetem keq qeverisja e Rames dhe e kesaj qeverie te “semure” thellesisht.

Asgje nuk mund ta “sheroje” kete qeverisje e kete Kryeminister.

Ka vetem nje rruge dalje:

—Ajo duhet rrezuar, permbysur sa me shpejt, ashtu si permbysen rregjimet kudo ne bote.
Nga popujt!

Kjo eshte e vetmja “recete” per neve edhe per kete “krize”, qe Rama si Kasandra “shikon”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb