Kryetari i Bashkisë së Mariupol, Vadym Bonichenko ka bërë me dije se luftimet kanë arritur në qendër të qytetit.

Ai gjithashtu ka deklaruar se më shumë se 80 % e ndërtesave të banimit janë të dëmtuara ose të shkatërruara.

“Betejat me tanke dhe mitralozë vazhdojnë, të gjithë mundohen të fshihen në bunker. Nuk ka mbetur asnjë gjë në qendër të qytetit, në çdo cep kemi luftë”, ka thënë ai, shkruan BBC.

Ndër të tjera, Boichenko ka bërë me dije se shërbimet e emergjencës janë ende duke punuar për të shpëtuar qytetarët pas bombardimit të teatrit në Mariupol.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: