Spitalet, shkollat dhe ndërtesat e banimit në Mykolaiv u granatuan gjatë natës, tha kryebashkiaku i qytetit.

Punonjësit e shërbimeve komunale dhe ekuipazhet e urgjencës po punojnë aktualisht në terren, njoftoi kryebashkiaku Oleksandr Sienkovych.

Ka dëmtime në rrjetin elektrik dhe në ujësjellës, tha ai. Nuk dihet nëse ka pasur viktima nga granatimet e fundit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb