Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi thekson se politikës dhe qeverisjes shqiptare i duhen më shumë gra.

Ajo thekson se gratë do e përmirësojnë Shqipërinë dhe do e kthejnë atë një vend ku të gjithë ndihen si në shtëpinë e tyre.

Kohët e fundit në politikën shqiptare, ka një debat sa i përket kuotave gjinore që mund të cënohen nga Listat e Hapura 100%, e cila duket e do të ndahet tek reflektimi i ndryshimeve kushtetuese në Kodin Zgjedhor.

STATUSI NGA MONIKA KRYEMADHI
Ne kemi nevojë për më shumë gra në politikë dhe qeverisje. Ato gra do ta përmirësojnë Shqipërinë, për ta kthyer në një vend ku të gjithë ndihen si në shtëpinë e tyre.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb