TIRANË

Kryetarja e LSI-së i është bashkuar protestës me një vajzë të vogël për dore. Ajo ka folur për mediat duke akuzuar maxhorancën dhe kryeministrin Edi Rama për situatën. Kryemadhi i quajti votimet e 30 qershorit ilegjitime duke shtuar se zgjedhjet janë më 13 tetor.

E pyet nëse ka frikë nga drejtësia siç deklaron kryeministri Edi Rama, Kryemadhi tha se ‘i ngatërrohen zorrët e barkut’, kur flet ai për drejtësinë. E pyetur për kryebashkiakët e opozitës që duhet të lënë zyrën, kryetarja e LSI-së tha se ata do jenë kryetarë bashkie deri në zgjedhje të tjera.

PJESË NGA KOMUNIKIMI I KRYEMADHIT
Zgjedhjet janë më 13 tetor. Votimet e PS janë të PS dhe janë ilegjitime. Ka një dekret presidenti të cilin e keni dhe në raportin e OSBE. PS po të donte mund t’i drejtohej gjykatës kushtetuese. Ka dhe një proces komplet të uzurpimit të sistemi të drejtësisë.
Aman se na ngatërrohen zorrët e barkut të dalë Edi Rama të flasë për drejtësinë. Kam vetëm një drejtësi të sjelljes së Edi Ramës në pushtet. I kemi dhënë pushtet një njeriu të çmendur, të kapur nga krimi. Është një drejtësi që do ta paguajmë diku tjetër jo këtu. Sot nuk është çështje date por çështje standardesh.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb