ELBASAN

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, është takuar me qytetarët në Elbasan, për të trajtuar problemet e tyre.

Kryemadhi theksoi se fuqizimi i gruas është një gur themeli për një familje më të shëndoshë.

Ajo nënvizoi se Shqipëria ka nevojë që të ketë vende të reja pune e kështu të mund të zhduket shpopullimi i vendit.

“Fuqizimi i gruas, gur themeli për familjen. Duhet të ndalim shpopullimin e Shqipërisë. Programi ynë po përtypet përditë nga njerëzit.

Do krijojmë mundësinë e punësimit. Ekonomia që kemi duhet që të formalizohet. Elbasani meriton që të jetë një qytet, që të ketë shumë gjallëri”, tha Kryemadhi.

(d.xh/ balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb