BRITANI E MADHE

Kryeministri britanik, Boris Johnson është vaksinuar plotësisht ndaj COVD-19. Ai ka marrë edhe dozën e dytë të vaksinës AstraZeneca.

Johnson u infektua vitin e kaluar nga COVID-19, madje duke u shtruar edhe në spital.

Tashmë ai është i mbrojtur ndaj virusit teksa u ka bërë thirrje gjithë britanikëve që kur të vijë radha e tyre për të marrë dozën e vaksinës, ta bëjnë atë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Boris Johnson (@borisjohnsonuk)


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb