Ministri i Shëndetësisë të Maqedonisë së Veriut Venko Filipce në një konferencë për mediat të jashtëzakonshme, ka deklaruar se dy kryetarët e partive më të mëdha në vend, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickovski ndodhen të izoluar.

“Pas informacioneve që kemi marrë se një gazetar në një televizion ka rezultuar pozitiv me koronavirus, i cili ka bërë intervista me Zaev dhe Mickoskin, liderët politikë janë izoluar”, tha Filipce. Ai shtoi se edhe Zaev e Mickovski janë testuar për Covid-19.

Filipce tha se Mickovski ka rezultuar negativ në testin e koronavirusit, kurse rezultatet për Zaevin pritet që të vijnë. “Gazetari është në gjendje stabile shëndetësore dhe ndodhet për shërim në spitalin ‘8 shtatori’”, tha mes tjerash Filipçe.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb