Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic do të qëndrojë sot për vizitë zyrtare në Kosovë.

Gjatë vizitës së tij, Plenkovic do të ketë takime me krerët e shtetit. Kryeministri kroat do të pritet me ceremoni shtetërore nga kryeministri Albin Kurti.

Ceremonia do të nis në orën 10:00, ndërkaq menjëherë pastaj do të ketë takim të përbashkët.

Pas takimit në orën 11:35 të dy kryeministrat do të mbajnë konferencë për media.

Plenkovic do të pritet në takim edhe nga presidentja Vjosa Osmani dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb