Kryeministri i Italisë Xhuzepe Conte do të vizitojë të martën Shqipërinë. Conte pritet që të takohet me kryeministrin shqiptar Edi Rama.

Vizita bëhet vetëm pak ditë para vendimit të BE-së për negociatat me Shqipërinë.

Italia ka mbështetur prej kohësh çeljen e negociatave me Shqipërinë

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: