Deputetja e Partisë Demokratike Zheni Gjergji ka akuzuar qeverinë se propagandon me buxhetin ndërkohë që arsimtarët e ZVAP Belsh vazhdojnë të palikujduar për transportin e muajve Maj, Qershor, Shtator e Tetor.

Ajo tregon një video  të drejtorit ku premton që mësuesit do të marrin paratë e transportit brenda këtij muaj.

Sipas saj pagesa ende nuk është bërë e qeveria urdhëron që mësuesit të mbahen në qetësi e të mos flasin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb