Shqipëria feston sot Ditën e Flamurit, 109-vjetorin e Pavarësisë.

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të urojë shqiptarët me disa fotografi të stemës së aeroportit të Vlorës duke njoftuar nisjen e punimeve në këtë kantier.

“Mirëmëngjesi, gëzuar 28 Nëntorin”, shkruan Rama krahas fotove.

Rama është shprehur se do të realizohet ëndrra e kahershme për Aeroportin Ndërkombëtar të Vlorës.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb