TIRANË

Tensionohet situata në protestën e opozitës kur ka kaluar ora e parë e protestës. Protestuesit kanë hedhur fishekzjarrë, kapsolla e gurë drejt Kryeministrisë e cila është mbuluar nga tymi. Të tjerë protestues janë përpjekur të heqin gardhin mnetalik para policëve.

Vazhdimisht protestuesit hedhin sende të forta në muret e kryeministrisë që janë lyer sërish me bojë.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb