Pezullohet puna në Gjykatën e Lezhës për shkak të situatës me koronavirusin.

Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se pasi kryesekretarja e gjykatës ka rezultuar pozitive me COVID-19, dhe kontakteve të saj të shumta me personelin e këtij institucioni, është vendosur që të ndërpritet puna.

Mësohet se nga ky efekt do të përjashtohet shërbime gjyqësore që lidhen me çështje të natyrës urgjente. Kujtojmë se disa gjykata në vend kanë pezulluar punën për shkak të COVID-19.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb