Mino Raiola, përpara se të largohej nga kjo botë, u kujdes për të vënë në jetë mrekullinë e tij të fundit, transferimin e Erling Haaland te Man.City.

Sipas ‘The Athletic’, gjithçka është e mbyllur, akordi mes “qytetarëve” dhe sulmuesit norvegjez është gjetur kohë më parë, gjithashtu edhe akordi mes klubeve, kjo ishte pika më e lehtë në këto negociata pasi në arkat e B.Dortmund mjafton të derdhej shuma e fiksuar në klauzolë, 75 milionë euro.

Haaland
Haaland

Njoftimi zyrtar i arritjes së këtij transferimi të bujshëm pritet të vijë me fillimin e javës së ardhshme.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb