Real Madrid luan sot në mbrëmje atë që mund të jetë shansi i fundit për të përmbysur një sezonin e tij në Champions, që deri tani është një zhgënjim i vërtetë. Vetëm një pikë në dy ndeshjet e para për skuadrën e Zinedine Zidan në Grupin A. Shumë parë për një ekip të mësuar të dominojë në këtë turne, por që nëse vazhdon me këtë ritëm rrezikon të dalë jashtë shumë shpejt.

072839 01 05
072839 01 05

Për këtë arsye, “los blancos” duhet të fitojnë me çdo kusht sfidën e tretë, por nuk do të jetë aspak e lehtë në transfertën turke kundër Galatasaray, që gjithashtu kërkon pikë për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim. Real Madrid është favorit sipas parashikimeve, por kuotat ulen ndjeshëm nga mungesat e shumta. Zidane duhet të bëjë në këtë ndeshje pa Modric, Bale, Asensio, Lucas dhe Nacho.

B9721334136z.1 20191021220214 000+gaqeoaaut.2 0
B9721334136z.1 20191021220214 000+gaqeoaaut.2 0

Në sfidën tjetër të Grupit A, Paris SG kërkon të blindojë vendin e parë dhe pas dy fitoreve ka mision vazhdimësinë në transfertën belge kundër Club Brugge. Në grupin B, Bayern Munich viziton Pireun për transfertën kundër Olympiacos.

Bayernmunich2210a
Bayernmunich2210a

Ndalesa e fundit në kampionat ka prishur atmosferën te bavarezët, që vijnë në këtë sfidë të tretë të Champions pas asaj fitore të madhe 7-2 kundër Tottenham.

Champions League Tottenham Hotspur Training 5f011de8 F419 11e9 A07e C7ba67183ab2
Champions League Tottenham Hotspur Training 5f011de8 F419 11e9 A07e C7ba67183ab2

Ky fundit pret në shtëpi Yllin e Kuq të Beogradit, në atë që konsiderohet si mundësia e fundit për pankinën e Maurizio Pochettino. Asnjë rezultat përveç fitores nuk e shpëton teknikun nga shkarkimi.

071042 01 05
071042 01 05

Një ndeshje të lehtë të letër luan Juventus në grupin D. “Zonja e Vjetër” pret Lokomotivën e Moskës, ndërsa Cristiano Ronaldo dhe shokët e tij kërkojnë fitoren e dytë në lëtë edicion të Champions. Nuk zbret në pretendime as Atletico Madrid që ndeshjen e tij në grupin D e luan në fushën e tij kundër Bayer Leverkusen.

0 Manderb
0 Manderb

Në Grupin C, Manchester City pret Atalantën. Pavarësisht elozheve të Pep Guardiolës për formacionin italian, të gjitha parashikimet nxjerrin skuadrën e tij si favorite absolute.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb