Kualifikueset e Euro 2024 fillojnë pas pak ditësh, ndërsa Anglia do kërkojë të bëjë një nisje perfekte. Trajneri i “3 luanëve”, Gareth Southagte ka publikuar listën e të ftuarve për ndeshjet me Italinë dhe Ukrainën, në fundin e marsit.

Duke parë potencialin e tij, është parë e arsyeshme të ketë një risi në sulm. Bëhet fjalë për sulmuesin e Brentford, Ivan Toney i cili grumbullohet për herë të parë me përfaqësuesen. Emrat e ofensivës janë vërtetë për t’u patur zili, ku mund të përmendim Grealish apo Harry Kane.

Mesfusha duket energjike, me futbollistë si Bellingham apo edhe Mount. Në prapavijë mbizotërojnë mbrojtës që luajnë në Manchester si Ëalker, Stones dhe Maguire.

Lista:

Porta: Pickford (Everton), Pope (Neëcastle), Ramsdale (Arsenal).

Mbrojtja: Chilwell (Chelsea), Dier (Tottenham), Guehi (Crystal Palace), James (Chelsea), Maguire (Manchester United), Shaë (Manchester United), Stones (Manchester City), Trippier (Newcastle), Walker (Manchester City).

Mesfusha: Bellingham (Borussia Dortmund), Gallagher (Chelsea), Henderson (Liverpool), Maddison (Leicester), Mount (Chelsea), Phillips (Manchester City), Rice (West Ham).

Sulmi: Foden (Manchester City), Grealish (Manchester City), Kane (Tottenham), Rashford (Manchester United), Saka (Arsenal), Toney (Brentford).

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb