KAKAVIJË

Fluks i madh qytetarësh që udhëtojnë drejt Greqisë në Kakavijë. Gazetarja Brikena Metaj raportoi për “BalkanWeb” se është krijuar një radhë e gjatë me automjete për shkak të fluksit nga të dyja palët dhe vonesat në tamponime nga pala greke.

  • foto galeri
  • foto galeri

Ndërkohë kujtojmë se prej dy ditësh, pala greke ka kufizuar kalimet në Kakavijë vetëm gjatë ditës, pasi nga ora 22:00 deri në deri në orën 06:00, Pikat e Kalimit të Kufirit Kakavije dhe Kapshticë nga pala greke do të jenë të mbyllura për udhëtarët dhe automjetet si në hyrje edhe në dalje të Greqisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb