Puna mund të na bëjë të ndjehemi mirë për veten dhe është mënyra më e mirë për të na ndihmuar të mbrojmë dhe të përmirësojmë shëndetin tonë mendor.

Megjithatë, nganjëherë puna dhe stresi ndikojnë negativisht në shëndetin tonë mendor. Që të përballoni stresin e punës dhe tu bëni ballë sfidave, është tejet me rëndësi që të jeni sa më mirë mendërisht.

Ju duhet ta kuptoni dhe ta kontrolloni stresin gjatë jetës së përditshme. Pak stres-nganjëherë na bën që të performojmë më mirë. Stresi në vendin e punës është diçka që secili e përjeton, pavarësisht arsyes së tij.

Është tepër me rëndësi nëse arrini ta identifikoni stresin në mënyrë që t’i menaxhoni si duhet situatat e tilla dhe të ndjeheni më mirë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: