Zëvendës kryeministri Erion Braç ka publikuar pamje nga operacioni i cili çoi prapa hekurave 115 persona të përfshirë në aktivitetin e paligjshëm të lojtarëve të fatit.

Braçe ndër të tjera shkruan se këta persona nuk heqin dorë dhe rrezikojnë nga parajsa e miliona lekëve fitim tek ferri 7- 15 vite burg.

Por zv. kryeministri shprehet se goditja s’ka mbaruar dhe i bën apel qytetarëve që të denoncojnë dhe të ndihmojnë hetimet pasi të vetmit që fitojnë janë organizatorët.

 

POSTIMI I ERION BRAÇES

Kujtuat se ju kishim harruar?
115 NE PRANGA PER BASTET!
84 NDER TA ADMINISTRATORE!
NGA PARAJSA E MILIONA LEKEVE FITIM NE DITE TEK FERRI 7-15 VITE BURG!
Bastet, bixhozi jane te paligjshem ne kete vend!
Por keta nuk heqin dore;
Nuk mund te rrine dot pa fitimet qe tani jane jo vetem 100% te paligjshme por edhe 100% te tyre!
Grabitja e shqiptareve te varur nga bixhozi ka vijuar edhe pse shume me pak.
Ndaj duhej goditja e forte e djeshme!
Nuk ka mbaruar, do vijoje!
Une dua te falenderoj #POLICINEESHTETIT per hetimin e veshtire e tejet profesional,
durimin per te kapur ne flagrance secilin administrator.
Por mbi te gjitha dua te falenderoj cdo qytetar, prind a familjar qe ka informuar duke ndihmuar hetimin dhe goditjen e djeshme.
Dua te nxis edhe me tej cdo qytetar qe vihet ne dijeni te aktivitetit te paligjshem te bixhozit te informoje policine e shtetit.
Ata do te jene aty per te goditur,
njesoj si dje!
Duhet ti ndihmoni ju;
TE VETMIT QE FITOJNE NGA BIXHOZI JANE ORGANIZATORET, JU JENI ATA QE HUMBNI!
BENI LLOGARINE TUAJ DHE NUMERONI SA KENI HUMBUR JU! TE GJITHA I KANE FITUAR ATA!

 

View this post on Instagram

 

Kujtuat se ju kishim harruar? 115 NE PRANGA PER BASTET! 84 NDER TA ADMINISTRATORE! NGA PARAJSA E MILIONA LEKEVE FITIM NE DITE TEK FERRI 7-15 VITE BURG! Bastet, bixhozi jane te paligjshem ne kete vend! Por keta nuk heqin dore; Nuk mund te rrine dot pa fitimet qe tani jane jo vetem 100% te paligjshme por edhe 100% te tyre! Grabitja e shqiptareve te varur nga bixhozi ka vijuar edhe pse shume me pak. Ndaj duhej goditja e forte e djeshme! Nuk ka mbaruar, do vijoje! Une dua te falenderoj #POLICINEESHTETIT per hetimin e veshtire e tejet profesional, durimin per te kapur ne flagrance secilin administrator. Por mbi te gjitha dua te falenderoj cdo qytetar, prind a familjar qe ka informuar duke ndihmuar hetimin dhe goditjen e djeshme. Dua te nxis edhe me tej cdo qytetar qe vihet ne dijeni te aktivitetit te paligjshem te bixhozit te informoje policine e shtetit. Ata do te jene aty per te goditur, njesoj si dje! Duhet ti ndihmoni ju; TE VETMIT QE FITOJNE NGA BIXHOZI JANE ORGANIZATORET, JU JENI ATA QE HUMBNI! BENI LLOGARINE TUAJ DHE NUMERONI SA KENI HUMBUR JU! TE GJITHA I KANE FITUAR ATA!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb