Recetë nga znj Eneida
Përbërësit

500 gr miell gruri
100 gr miell misri
2 vezë
1 gotë të vogël vaj ulliri
1 gotë uji mesatare kos
1 gotë uji mesatare shellirë
1 lugë pluhur pjekës
100 gr djath të thërrmuar

Përgatitja
Në një tas shtojmë vezët, vajin e ullirit, kosin dhe shërllirën. I trazojmë dhe shtojmë miellrat. Brumi nuk duhet të jetë as shumë i ujshëm as shumë i trashë. Shtojmë dhe thërrimet e djathit dhe e vendosim në tavë. E pjekim në 200 gradë për 45 minuta afërsisht.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb