Nga: ZONJA ENEIDA

2 kokrra vezё
300 ml kos
100 gr miell integral
250 gr miell 00
100 gr tёrsherё
1 zarf pluhur pjekёs
50 ml vaj ulliri
Kripё
Miks farash:
Fara luledielli
Fara kungulli
Fara chia
Fara lulёkuqesh
Fara lini
Fara kёrpi
Fara susami

Formojmё brumin duke bashkuar gjithё pёrbёrёsit. E vendosim nё tavё, e lyejmё me vaj ulliri dhe e spёrkasim me fara. E pjekim nё 200 gradё pёr 35 minuta.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb