Një 50-vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi ka kundërshtuar me dhunë uniformat blu. Në pranga ka rënë shtetasi A. B., i cili ka kundërshtuar policët, të cilët do e shoqëronin në komisariat për të dhënë shpjegime në lidhje me një ngjarje, ku ky person ishte i dyshuar.


Njoftimi i policisë:
Kundërshton me dhunë punonjësit e policisë, arrestohet në flagrancë 50-vjeçari. Shërbimet e policisë të komisariatit nr.2, arrestuan në flagrancë shtetasin:
– A. B., 50 vjeç, banues në Tiranë.


Në rrugën “Isuf Banga” ky shtetas ka kundërshtuar me dhunë, punonjësit e policisë të cilët do e shoqëronin në Komisariatin e Policisë Nr.2, për të dhënë shpjegime në lidhje me një ngjarje, ku ky shtetas ishte person i dyshuar.


Materialet i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë në ngarkim të shtetasit të lartpërmendur për veprën penale “Kundërshtimi me dhunë i punonjësit të policisë së rendit publik”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: