Reshjet e dëborës kanë krijuar një trashësi deri në pesë metra në disa pjesë të rrugëve rurale në provincën lindore turke Mus, ndërsa ekipet kompetente po punojnë pandërprerë për pastrimin e tyre për të siguruar qarkullim të lirë për banorët.

Ekipet po vazhdojnë punën në rrugë përkundër kushteve të këqija atmosferike, përfshirë edhe rënien e distancës së shikueshmërisë deri në tre metra në disa zona.

Ekipet e pastrimit të dëborës po përjetojnë vështirësi për shkak të stuhive që kanë përfshirë zonën.

Për shkak të saj në disa zona ka dëborë deri në pesë metra.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: