A ju qëndrojnë gishtat e duarve të ftohta? Mund të jetë një shenjë e mirë shëndetësore.
Duart dhe këmbët e ftohta janë mjaft të zakonshme, në raste të caktuara, një shenjë e shëndetit të mirë.

Njerëzit, tensioni i gjakut i të cilëve është i ulët, por i shëndetshëm, shpesh kanë përqendrim të gjakut në trupin e tyre, që bën që gjymtyrët e tyre të ftohen, brenda dhe jashtë.

Nëse duart dhe këmbët e ftohta janë ankesa juaj e vetme, pini deri në tetë gota ujë në ditë në mënyrë që ta rrisni qarkullimin dhe ngrohtësinë, shkruan “lajmi.net”.

Nëse përjetoni humbje të flokëve apo të kujtesës, gjithashtu, megjithatë ju mund të keni hipotiroidizëm; mpirje apo ndjesi shpimi gjilpërash që mund të sinjalizojë për një mungesë të vitaminës B12.

Një test i thjeshtë i gjakut mund ta zbulojë këtë, por nëse ftohja shoqërohet me dhimbje, djegie, apo zbardhje drastike të gishtave, atëherë është mirë që të konsultoheni me një mjek, pasi mund të keni ndonjë sëmundje vaskulare periferike

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: