Askush nuk do të priste që një njeri me mbi 40 milionë ndjekës në Instagram t’i urrenin rrjetet sociale. E megjithatë, Jennifer Aniston jo vetëm që i urren, por i konsideron si torturë . “Unë nuk jam aspak e mirë në këtë. Është torturë për mua. Arsyeja e vetme që e bëra ishte për të promovuar linjën e bukurisë (nënkupton linjën e kozmetikës që ajo drejton, LolaVie). Më pas erdhi pandemia dhe më në fund seriali nuk doli ashtu siç prisnim. Kështu u futa në Instagram. Thjesht nuk më vjen natyrshëm”, tha ajo në intervistën e saj në Allure dhe në të cilën pozon në kopertinë.

Në të njëjtën intervistë, ajo ka treguar përpjekjet që ka bërë për të pasur një fëmijë, si ndihet për veten, por edhe çfarë mendon tani për “shkelqimin e Hollivudit”.

“Mendoj se jemi të ngopur. E ndjej që e gjithë kjo po pakësohet”, iu përgjigj ajo komentit të gazetarit se sa e famshme është dhe sqaroi: “Nuk ka më yje filmi. Nuk ka magjepsje. Edhe festat pas Oskar nuk janë më shumë argëtuese”.

Si ndjehet me moshën e saj

“Jam shumë e lumtur që kam përjetuar rritjen pa media sociale. Të jesh në adoleshencë, 20, 30 pa media sociale. Nuk po them se interneti i afron njerëzit, rrjetet sociale ndihmojnë, mirë? Ndihem shumë më e lumtur me atë që jam sot sesa u ndjeva bukur në të 20-at, 30-at apo edhe 40-at. Ne duhet të ndalojmë së foluri keq për veten. Do të bëhem 65 një ditë dhe do të mendoj se dukesha e mrekullueshme në moshën 53-vjeçare”, tha ajo duke iu referuar moshës së saj, ndërsa vijoi të shpjegojë se si rreth moshës 35-40 ka përjetuar një periudhë shumë të vështirë, e cila nëse nuk do të kishte kaluar me kalimin e kohës, ajo nuk do të ishte kjo që është sot. “Kjo është arsyeja pse unë jam shumë mirënjohës për të gjitha kohët e vështira që kam kaluar. Përndryshe, do të isha ende ky person fobik, nervoz dhe i pasigurt, tani nuk më intereson”.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Përpjekjet për të pasur një fëmijë

Duke shpjeguar sa më sipër, Aniston tregoi se pikërisht atëherë po përpiqej të bënte një fëmijë dhe ishte një nga periudhat më të ndërlikuara të jetës së saj.

“Për të qartësuar. Në atë kohë po përpiqesha të mbetesha shtatzënë. Ishte një udhëtim plot sfida për mua. Askush nuk e dinte këtë. Gjithë këto vite thashetheme dhe spekulime. Ishte shumë e vështirë. Po bëja ekstrakorporale, po provoja truke të ndryshme, quajini si të doni. Unë e kam bërë atë. Do të jepja gjithçka që dikush të më thoshte “Bëj ngrirjen e vezëve. Bëjini vetes këtë nder”. Ju thjesht nuk mendoni për këtë. Kështu që ja ku jam sot. Kjo anije ka lundruar për mua”.

“Nuk ndihem fajtore. Në fakt, jam pak e lehtësuar sepse nuk ka më “A mund të bëj?” Ndoshta, ndoshta”. Nuk duhet të mendoj më për të”.

Publikimet për shtatzënitë dhe ndjenjat e saj

Në atë kohë, lajmet shkruanin se aktorja është egoiste dhe kujdeset vetëm për karrierën e saj. Ose se nuk dëshiron të ketë fëmijë, nuk është e interesuar.

“Më interesonte karriera. Zoti na ruajt! Një grua është e suksesshme dhe nuk ka fëmijë dhe arsyeja pse burri im më la, që ne u ndamë, që martesa jonë mori fund ishte kjo – se nuk i linda fëmijë. Ishin të gjitha gënjeshtra. Nuk kam asgjë për të fshehur në këtë pikë. U ndjeva konfuze. Shkova aq larg sa të shkruaja një op-ed (duke iu referuar artikullit të saj në Huffington Post në 2016 ku përmendi mediat dhe obsesionin e tyre me shtatzëninë e saj). Isha aq e zemëruar sa nuk mund ta lija të depërtonte në jetën time dhe të më lëndonte më”.

Për divorcin e prindërve të saj

“Mendoj se divorci i mamasë sime e ngatërroi vërtet atë. Unë e fala, e kam falur edhe babin. Familja ime, ajo eshte e rendesishme. Ndihesh keq kur i largon, kur je e zemëruar me ta. Këtë e mësova duke parë nënën time të zemëruar për vite me radhë. E falënderova që më tregoi se çfarë nuk duhet të jem”.

Për suksesin e serialit Friends

“Nuk e di pse jehonë ende kaq shumë. Nuk ka telefona inteligjentë. Janë vetëm njerëzit që flasin me njëri-tjetrin. Askush nuk flet më me njëri-tjetrin. Njerëzit vijnë dhe na thonë se ne i bëjmë shoqëri në kohë të vështira dhe ndihen më mirë kur na shohin. Ne e donim shumë njëri-tjetrin dhe kujdeseshim për njëri-tjetrin”.

Mundësia e një martese tjetër

“Kurre mos thuaj kurre. Edhe pse nuk kam asnjë interes për të, unë do të doja një marrëdhënie. Kush e di, ka raste kur dua që dikush të më mbështesë. Do të ishte shumë mirë të kthehesha në shtëpi dhe të mbështetesha në krahët e dikujt për t’u çlodhur nga një ditë e vështirë”.

Jennifer Aniston njihet, përveç roleve të saj në seriale dhe filma, për flokët e saj gjithmonë me shkëlqim dhe të shëndetshëm. Rreth një vit më parë ajo lançoi markën e saj të bukurisë, LolaVie. Në intervistë ajo tha për këtë: “Kemi krijuar një produkt që është i mirë për flokët pa kimikate dhe përbërës të dëmshëm, që funksionon shumë mirë”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb