Shkencëtarët kanë gjetur një metodë të re për të rikthyer plakjen në qelizat e lëkurës së njeriut me 30 vjet.

Por edhe pa iu nënshtruar teknikave të avancuara të përtëritjes së qelizave, disa njerëz duket se po bëhen më të rinj nga dita në ditë.

Për disa, sekreti qëndron në një mënyrë jetese të shëndetshme dhe palestër, ndërsa disa të tjerët përpiqen të ruajnë pamjen rinore nga procedurat kozmetike.

Bright Side ka bërë një përmbledhje të personazheve më të famshëm të botës dhe mënyrës se si ka ndryshuar pamja e tyre në vite.

1. Madona

Abeef8519c92642029b1c885d7

2. Nicole Kidman

2f6f5c50618c916022f1f9775f

3. Keanu Reeves

3. Keanu Reeves

4. Gwen Stefani

Eee

5. Matthew McConaughey

5. Matthew Mcconaughey

6. Kris Jenner

6. Kris Jenner

7. Beyonce

7. Beyonce

8. Gwyneth Paltrow

8. Gwyneth Paltrow

9. Jamie Foxx

9. Jamie Foxx

10. Jennifer Aniston

10. Jennifer Aniston

11. Jonah Hill

11. Jonah Hill

12. Halle Berry

12. Halle Berry

13. Reese Witherspoon

13. Reese Witherspoon

14. Sharon Osbourne

14. Sharon Osbourne

15. Matt Damon

15. Matt Damon

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb