FRANCA

Hidroksiklorokina nuk do të përdoret më në Francë për të kuruar pacientët me COVID-19. Doktorët francezë nuk kanë gjetur asnjë përfitim që mund të sjellë hidroksiklorokina tek lufta ndaj COVID-19.

Po ashtu është zbuluar që hidroksiklorokina shkakton probleme me zemrën pasi përmban toksina.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb