Kurorëzimi i Mbretit Charles III të Mbretërisë së Bashkuar pritet të jetë një ngjarje e paharrueshme, qoftë edhe vetëm për formacionin e të ftuarve që do të shfaqen në koncertin që do të mbahet për nder të monarkut të ri.

Yjet e konfirmuar së fundmi se do të marrin pjesë në koncertin e kurorëzimit në Kështjellën Windsor një ditë pas ceremonisë historike përfshijnë aktorin e ‘Top Gun’ Tom Cruise, këngëtaren e Pussycat Dolls Nicole Serzinger dhe Winnie the Pooh.

Të tre kanë marrë pjesë në ngjarje të mëparshme mbretërore, sipas Variety. Cruise ishte e ftuar në funeralin e Princeshës Diana në 1997, Winnie ishte e ftuar në një festë për fëmijë në kopshtin e Buckingham Palace për ditëlindjen e 80-të të Mbretëreshës Elizabeth II në 2006, dhe Serzinger hyri në një konkurs për nder të Jubileut Platinum të Mbretëreshës Elizabeth vitin e kaluar.

Në koncert marrin pjesë DJ Pete Tong, pianisti Lang Lang, këngëtarët Tom Jones, Lionel Richie, Steve Winwood, Katy Perry dhe Paloma Faith ndër shumë të tjerë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb