Botërori i Katarit luajti sot ndeshjet e radhës. Brazili mundi 2-0 Serbinë, Portugalia kaloi me vështirësi 3-2 Ganën, ndërsa Uruguaji barazoi pa gola me Korenë e Jugut. Zvicra u tregua cinike me Kamerunin, duke e mundur 1-0. I ftuar në Sport News në News 24 ishte trajneri i Shqipërisë së të rinjve, Alban Bushi.

Neymar- Pika e dobët e Brazilit është Neymar. Neymar nuk është se mbron shumë, kështuqë ndaj Zvicrës do ketë probleme. Neymar e shikoj pak problem, e mbajnë si më i miri në botë, por nuk është. Nuk është se e teproi, ishte disi më i thjeshtë. Nuk i hynte në punë mbajtja e topit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: