TIRANË- Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka sulmuar sot drejtorin e komunikimit të Kryeministrit Edi Rama, Endri Fuga pas komenteve të këtij të fundit për sulmin ndaj gazetares Klodiana Lala.

Zhupa ka risjellë disa raste që sipas saj gazetarja Lala është sulmuar, kërcënuar dhe intimiduar nga deputetë socialistë e mbështetës të ish-ministrit Sajmir Tahiri.

Statusi i Ina Zhupës
Nje kujtese per Fugen e Rames e Ramen e Fuges: Kush fle me qenin gdhihet me pleshta thote populli e kush fle me krimin nuk eshte gje tjeter vec bashkpunetor me te.

Dua ti kujtoj Fuges, sulmet ndaj Klodianes nga punonjes shteti apo tentativa per intimidim nga deputet socialist ndersa kryeministri i Fuges dhe Fuga i kryeministrit kane heshtur.

Ne tetor 2017 gazetarja Klodiana Lala u sulmua verbalisht publikisht nga znj.Djora Shino ndersa ajo po e pyeste Saimir Tahirin per akuzat e ngritura ndaj tij per bashkepunim me Habilajt. Per asnje cast nuk e denoi rastin ne fjale Edi Rama e aq me pak te merrte masa ndaj drejtoreshes se spitalit te femijeve në QSUT Djora Shino.

Gjithashtu kemi rastin kur Taulant Balla u mundua ta intimidonte ne emision gazetaren Lala, apo rasti i deputeti tjeter socialist Paulin Sterkaj i cili po ashtu u mundua te intimidoje gazetaren Lala kur diskutohej per sekuestrimin e 613 kg kokainë në Durrës.

Sepse ne fakt me sulmet e paprecedenta ndaj medias Rama eshte frymezuesi kryesore i dhunes ndaj gazetareve.

PS: Me Fugen as qe ia vlen te harxhosh frymen se as nuk e di dhe as nuk e kupton cfare eshte media apo gazetaret e lire. Per te ajo qe nuk blihet e shitet nuk duhet te ekzistoje, prandaj u duhet aleanca dhe partneriteti me krimin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb