Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreun e opozitës së bashkuar, Lulzim Basha, i cili e cilësoi vendimin e Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë si një dështim të qeverisë shqiptare.


Përmes një foto-mesazhi në “Facebook”, Rama citon kreun e KE, Donald Tusk, i cili tha se nuk është faji i Shqipërisë për mos hapjen e negociatave, ndërsa përbri fjalës së tij vë deklaratën e Bashës, duke shkruar me ironi “PA KOMENT”.


“Nuk pati unanimiteti për negociatat! Nuk është faji i Shqipërisë dhe i Maqedonisë së Veriut”, tha Donald Tusk.


“Vendimi për të mos hapur negociatat është dështim i qeverisë shqiptare”, u shpreh Basha.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb