Deputeti Lefter Maliqi përmes një statusi në Facebook, i ka drejtuar një mesazh kryeministrit Edi Rama pas këmbënguljes së tij për zgjedhjet më 30 qershor, megjithëse Presidenti Ilir Meta e ka çdekretuar këtë datë.


Maliqi pyet kryeministrin se kush do i shmangë konfliktet dhe përplasjen civile në 30 qershor? Ai e quajtur kryeministrin kalorës dhe i kujton se s’ka as policë me të cilët mund të ruajë qendrat e votimit. “Mobilizo bandat e krimit si grupe të gatshme”, këshillon më tej deputeti.


STATUSI I PLOTE
Lind Pyetja? Kush do i shmang konfliktet dhe perplasjen civile në 30 Qershor? Kush do e mbaj pëtgjegjësinë po ndodhën Viktima? Presidenti e beri detyren e tij dinjitoze si sovran i popullit.Po kalorësi i Rilindjes? Lind pyetja? Populli në cdo qytet i del para ne rrugë kalorësit dhe përplaset me 300 polic e gardist qe i merr nga Tirana. Po në 30 Qershor kur ska forca policie,ku ne cdo qender votimi ka vetëm 1 Polic dhe ne cdo qark me 400-500 qendra votimi ,jane vetem 20 polic në gadishmëri per nderhyrje ne rast konflikti e perplasje civile ne cdo qënder votimi,ku parashikohet ne cdo qender votimi te ngrihen mbi 20 veta dhe ne shkall qarku mbi 2000 veta dhe ne shkalle vendi mbi 100.000 veta.Kalorës si do i menaxhosh këto situata kur ske as polic të gatshëm ,apo do thyesh kodin zgjedhor sdo lësh fare polic nëper qëndra votimi ,se ti je zoti spyet as per kod,as per ligj,as per institucione as per opozite as per socialist , ty të rroj rilindja.Të jesh i sigurt kalores,mobilizo bandat e krimit si grupe te gatshme. Vetëm shqiptarët me dt 30 duan të shohin Ertv tende te famshme te cilës me 30 Qershor mund ti digjet ekrani dhe do vite të rregullohet.Mbahu kalorës,mos pi shume keto ditë leng qumshti të bardh,ndrysho ndonjëher ngjyren.Mos u ndal kalores jepi drejtim dt 30 do jetë dita e 3 ose e 4 dasmes suaj.Me trashegime dhe jete te lumtur.Korrikun e ke muaj mjalti me tao taon.


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb