Maurizio Sarri është zyrtarisht trajneri i ri i Lazio. Pas një tratative të gjatë me në fund tekniku toskan ka pranuar ofertën e presidentit Lotito për të firmosur një kontratë deri në qershor 2023. Klubi kryeqytetas ka gjetur një mënyrë unike për të bërë publike këtë akord, një postim në faqen zyrtare ku shfaqej vetëm një cigare, e shoqëruar më pas me komentin: Kush ka për të ndezur?.

  • foto galeri
  • foto galeri

Sarri merr në këtë mënyrë vendim e Simone Inzaghi dhe rikthehet në stol pas një viti pushim.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: