KOSOVË

Vetëvendosja ja bën të qartë LDK-së: Glauk Konjufca nuk dorëhiqet nga posti i kryeparlamentarit

Ajo që pritej të zgjidhte gjithë ngërçin  e koalicionit qeverisës në Kosovë, duke se e ka prekur Vetëvendosjen në pikën e dobët ose krahun e djathtë të Albin Kurtit, Glauk Konjufcën.

LDK i ka kërkuar prej disa ditësh LVV-së postin e kryeparlamentart deri në zgjedhjen e Presidentit, dhe për këtë duhet të sakrifikohet Glauk Konjufca.

Por sot zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka, ka thënë se një gjë e tillë nuk ka për të ndodhur.

‘’Glauk Konjufca nuk do të japë dorëheqjen’’- tha Manxhuka për Koha.Net.

Albin Kurti nuk ka dhe shumë kohë të zgjedhë për qeverinë e re pasi afati kushtetues po mbaron dhe nëse nuk formohet koalicioni, atëhere Kosova pas më shumë se tre muajsh shkon përsëri në zgjedhje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb