Kuvendi zhvillon sot seancë plenare ku në rend të ditës është diskutimi për 2 raporte dhe një pr/ligj.

Në Kuvend do të shqyrtohet raporti i veprimtarisë së Autoritetit të Medieve Audiovizive për vitin 2021.

Gjithashtu sot pritet të diskutohet raport i veprimtarisë të Institutit të Statistikave për vitin 2021.

Kuvendi gjithashtu do të diskutojë edhe projektligjin “Për miratimin e marrëveshjes për administrimin e nënzonave të trashëgimisë kulturore dhe peizazhit kulturor, pjesë e Parkut Kombëtar të Butrintit, ndërmjet Ministrisë së Kulturës dhe Fondacionit për Menaxhimin e Butrintit”.

Ndërsa në orën 18:00 do të zhvillohet seanca plenare për zhvillimin e votimit të dytë për zgjedhjen e Presidentit të Republikës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb