Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano u pyet sot edhe për Kuvendin e 11 dhjetorit të thirrur nga mbështetësit e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe masat që do të marrë policia.

Nano tha se këto masa do të jenë në raport me informacionet e marra nga institucionet ligjzbatuese dhe ato të inteligjencës.

“Për ditën e nesërme, Policia është gjithmonë në gatishmëri. Policia është e fokusuar gjithmonë për ruajtjen e rendit dhe qetësisë publike, për të krijuar një ambient sa më të sigurt për të gjithë qytetarët. Policia ka qenë e drejtuar me qasje drejt informacionit dhe inteligjencës. Bazuar në informacionet që do të kemi nga Policia e Shtetit, gjithashtu dhe nga institucionet të tjera ligjzbatuese dhe të inteligjencës do të merren masa”, deklaroi kryepolici Nano.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb