Përpara godinës së parlamentit, ish-të burgosurit politikë kanë zhvilluar një deklaratë para parlamentit. Ata kanë dënuar qëndrimin e deputetëve në seancën e 17 nëntorit.

Po ashtu kërkuan të përcaktohet një ditë kujtese për 6 mijë të pushkatuarit nga Enver Hoxha.

“Përçmim nga deputetët. Nuk mbajtën një minutë heshtje. Po përjetojmë urrejtjen e dëshmitarëve të komunizmit. Dënojmë qëndrimin e deputetëve në seancën e 17 nëntorit”, u shprehën ata.

 

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb