Nëkryetari i LSI, Petrit Vasili ka denoncuar rastet e qytetarëve të goditur nga tërmeti i vitit të kaluar dhe tashmë prej muajsh janë në çadra.

Vasili thotë se qytetarët po jetojnë në gjendje të mjerueshme, kurse qeveria mashtron me propagandë dhe shpërdorojnë fondet.

Më tej Vasili tregon rastin e një fëmije që është me temperaturë në çadër, i mbuluar me batanije gjysmë të lagur dhe në mëshirë të fatit.

Nënkryetari i LSI i kërkon kryeministrit që të paktën mos flaë më, pas asgjë nuk është duke bërë.

 

STATUSI NGA PETRIT VASILI

Qytetaret e goditur nga termeti ne gjendje te mjerueshme ne cadra, ndersa te paturpet e rilindjes mashtrojne me propagande. ( FOTO).

Te neveritshme zgerdhimjet, skenat dhe sperdredhjet e kryeministrit dhe te tere tufes se lehsave te tij per rindertimin pas termetit.

Te paafte, shperdorues fondesh dhe tallës te dhimbjes se njerezve keta duan te shesin sapunin per djathe.

Qytetare ne banesa, qe mund te shemben nga casti ne cast, ne cadra, ne konteniete nen shiun, qe hyn nga te gjithe anet ky eshte realiteti.

Foto e ketij femije te semure me temperature te mbuluar me batanije te lagur ne cader dhe ne meshire te fatit pas termetit flet vete.

Kryeminister e qeveri mire qe s’beni asgje po qepni gojen te pakten !!

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb