Teksa tashmë pjesa më e madhe e botës dridhet nga pandemia e koronavirusit, ekziston ende një shtet i cili e mohon ekzistencën dhe rrezikshmërinë e tij: Bjellorusia.

Në këtë shtet rastet e konfirmuara janë 2226, mes tyre edhe viktima, por dyshimet për të infektuar janë shumë më shumë.

Qeveria nuk ka marrë asnjë masë duke vijuar jetën normalisht, teksa virusin e konsideron si një grip të zakonshëm.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb