Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në Facebook thotë se kryeministri Rama ka dy standard kur bëhet fjala për COVID 19.

Ai thotë se Rama nuk i ndaloi policët të dilnin në protestë, ndërsa besimtarëve myslimanë po ua ndalon faljen për Bajram. Sipas Vasilit, këto janë standarde aspak të drejta.

STATUSI I PLOTE
Dy standarte dhe turpi i Edi Rames!
Policet e Edi Rames me mijra ne 17 maj qe prishin Teatrin,nuk ze Coronavirusi!?
Besimtaret myslymane ne diten e tyre te shenjte nuk lejohen se i ze coronavirusi!?
Refuzimi i dy standarteve eshte e drejte e cdo qytetari!
Ky qe luan me diten e shenjte mallkimi do ta ndjeke nga pas gjithe jeten!!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb