ELBASAN

Gjykata e Shkallës së Parë në Elbasan është mbyllur pasi disa punonjës kanë rezultuar me COVID-19.

BalkanWeb mëson se janë infektuar kryesekretarja, sekretarja dhe disa punonjës teksa u është marrë tamponi dy gjyqtarëve dhe punonjësve të tjerë.

Punonjësit rezultuan me COVID-19 pasi bënë skanerin kurse është e konfirmuar që të paktën për nesër Gjykata e Elbasanit do jetë e mbyllur.

Në Elbasan raste të shumta infektimesh ka dhe në shkolla teksa disa mësues kanë rezultuar ditët e fundit me COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb